<<  Koltuk Yıkama  >>
 
           
                 
                 

Koltuk yıkamak uzmanlık isteyen bir iştir. Sıradan ekipmanla bu işi yapmak mümkün değildir, yapılabilir ancak yapılan işin temizlik değil tam aksine durumu daha da kötüye götürecek bir etkisi olacaktır. Evde hanımların kendilerinin yapmış olduğu koltuk silme işlemiyle koltuklar kirlerden arınmaz tam aksine kumaşın derinliklerine doğru inmesi sağlanır ve 2-3 gün kuruması beklenir buda bakteriler için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Koltuk temizliğinde kumaşın özelliği nasıl yıkanması gerektiği, hangi şampuan ve leke çıkarıcıların kullanılacağı tespit edilir. Daha sonra koltuğun üzerindeki toz vakum ve fırça yardımıyla temizlenir. Bu aşamaları bitirdikten sonra koltuk birinci defa yıkanır otomatik fırça yardımıyla fırçalanır kirlerin yumuşaması sağlanır ve vakumla koltuk tamamen suyundan arındırılır.

Koltuğun üzerinde çıkmayan kir leke vb şeyler varsa lekenin cinsine türüne göre leke çıkarıcılarla müdahale edilerek lekeden arındırılır. Koltuk tekrar birinci aşamada ki gibi komple yıkanır fırçalanır ve vakumlanır. Koltukların parfümünü sıkarak kurumaya bırakıyoruz. Bu işlemler aşağı yukarı 2 saat sürmektedir yapılan işlemler sonucu koltuğunuzun kuruması için de 2-3 saat geçmesi yeterli olacaktır.